آموزش نصب ویندوز ۸

ویندوز 8
[wpseo_breadcrumb]
 پس از اینکه سیستم دی وی دی را برای نصب ویندوز شناسایی نمود ، فایلهای نصب را از درون DVD اجرا می کند.
 
 و در گام بعدی صفحه شروع ویندوز، نمایش داده می شود.
 
 ویندوز ۸ برخلاف سایر نسخه های قدیمی تر کاملا به صورت گرافیکی مراحل نصب را نمایش می دهد در پنجره بعدی میتوانید زبانی برای نصب به عنوان زبان اصلی استفاده در کیبورد را انتخاب کنید ولی بهتر است که در این مرحله هیچ یک از انتخاب های پیشفرض را تغییر نداده زیرا بعد از نصب کامل ویندوز میتوانید زبان ، واحد پول وتاریخ کشور خودتان را به ویندوز اضافه کنید فقط در این پنجره با زدن دکمه Next به مرحله بعدی بروید.
 
 اگر میخواهید که ویندوزی که قبلا نصب کرده اید را تعمیر کنید میتوانید روی جمله “Repair your computer” کلیک کنید و مراحل آن را دنبال کنید تا ویندوزتان تعمیر شود. ولی اگر هدف شما تنها نصب نسخه ای تازه از ویندوز است فقط کافیست روی دکمه “Install now” کلیک کنید.
 
 در مرحله بعد، با تیک دار کردن مربع کنار جمله ” I accept the license terms ” بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.
 
 در پنجره بعدی اگر قصد به روز کردن سیستم عامل، خود را دارید می توانید از گزینه “Upgrade”  استفاده کنید تا به این روش همه تنظیمات انجام شده بر روی سیستم عامل قبلی شما دست نخورده باقی بماند. ولی اگر تنظیمهای خاصی ندارید  و می خواهید  ویندوز جدیدی نصب کنید بهتر است گزینه “Custom advanced ” را انتخاب کنید
 
 در پنجره بعدی از میان درایوهای موجود در هاردتان یکی از درایوها را انتخاب کنید ولی بهتر است که اولین درایو یا همان “C”  را برای نصب ویندوز انتخاب کنید. اگر قصد پارتیشن بندی، گسترش، حذف، یا فرمت پارتیشن، هارتان را دارید و یا می خواهید که درایوی را به  بخشهای کوچک تقسیم کنید می توانید از گزینه “Drive options advanced” استفاده کنید. و در پایان بعد از انتخاب محل نصب ویندوز بر روی دکمه “Next” کلیک کنید.
 
 درگام بعدی سیستم شروع به نصب و کپی کردن فایلهای موجود در DVD بر روی هارد کرده و شما باید برای چند دقیقه منتظر بمانید که این زمان بستگی به سخت افزارتان دارد.
 
 حال منتظر بمانید تا صفحه دیگر باز شود در این مرحله سیستم عامل در خال پیدا کردن و شناسایی و آماده سازی سخت افزارها می باشد
 
 حال رنگ منوی Start خود را تغییر دهید
 
 حال در این قسمت بر روی دکمه مورد نظر کلیک کرده تا تنظیمات اولیه به صورت استاندارد اعمال شود.
 
نکته:در صورت تمایل می توانید تنظیمات را خودتان انتخاب نمایید فقط کافیه به جای گزینه مورد نظر گزینه Customise (شخصی سازی) را فشرده تا تنظیمات را خودتان انجام دهید.
 حال در این قسمت نام اکانت رایانه و رمز خود را نوشته و به مرحله بعد بروید.
 
 حال منتظر بمانید تا تنظیمات اعمال گردد.
امیدوارم موفق باشید.

032 - آموزش نصب ویندوز ۸