نسخه جدید آزمایشی ویندوزفون ۱۰ عرضه شد

w10 phones - نسخه جدید آزمایشی ویندوزفون ۱۰ عرضه شد
وبلاگموبایلنسخه جدید آزمایشی ویندوزفون ۱۰ عرضه شد

از شروع انتشارنسخه جدید آزمایشی Windows ۱۰ Mobile برای گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون یک ماهی می‌گذرد. اما در تاریخ ۱۶ ژوئن شرکت مایکروسافت بر اساس طرح Fast Ring نسخه دیگری از این سیستم‌عامل موبایلی جدید را با شماره ۱۰۱۳۶ در اختیار اعضای گروه Windows Insider قرار داد تا آزمایش‌های خود را روی آن انجام دهند.
نسخه Build ۱۰۱۳۶ پیشرفت‌هایی را در بخش دستیار دیجیتالی Cortana و سیستم‌های Photos و Camera شامل می‌شود. همچنین تغییرات جزئی فراوانی در رابط کاربری این محصول لحاظ شده است که از جمله آنها می‌توان به طراحی اصلاح شده این محصول اشاره کرد که باعث می‌شود دستگاه‌های ویندوز فونی با اندازه ۵ اینچ و بزرگتر به راحتی بتوانند نسخه جدید ویندوز ۱۰ موبایلی را در اختیار بگیرند. لازم به ذکر است که در نسخه جدید همچنین تعداد زیادی از حفره‌های امنیتی وصله شده‌اند.
مایکروسافت با عرضه این نسخه جدید از سیستم‌عامل موبایلی خود، گوشی‌های جدید را به لیست گوشی‌های قبلی با قابلیت پشتیبانی از Windows ۱۰ Mobile اضافه نکرد.
در حال حاضر نسخه آزمایشی سیستم‌عامل Windows ۱۰ Mobile روی تعداد محدودی از گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوز فون ۸.۱ نصب می‌شوند که نام آنها در سیستم Fast Ring ثبت شده است.
این مسئله به این معنی خواهد بود که نسخه آزمایشی قبلی با نام ۱۰۰۸۰ برای آنکه روی سیستم‌عامل ویندوز فون ۸.۱ نصب شود نیازمند آن بود که در ابتدا از ابزار Windows Phone Recovery استفاده شود. آن دسته از دستگاه‌هایی که قصد استفاده از Build ۱۰۰۸۰ را داشتند و این انتخاب را انجام دادند که دوباره به ویندوز فون ۸.۱ برنگردند، نمی‌توانند نسخه جدید را دریافت کنند.