HTML5 چیست؟

html5
[wpseo_breadcrumb]

 HTML5 جهت ایجاد مطالب محتوای وب است که قابلیت های زیادی دارد و از مهمترین آن‎ها می‎توان به ایجاد حرکت و پشتیبانی از فناوری‌ های جدید چند ‎رسانه‌ای اشاره کرد. بزرگترین مزیت HTML5 که بار بزرگی را از دوش طراحان وب و بهینه ‎سازان وب برداشته است این است که جستجوگر‎ها بویژه google از متن‎ های داخلی انیمیشن‎ ها پشتیبانی می‎کنند و این بدان معنی است که استفاده همزمان از نوشته و تصاویر متحرک همراه با صدا و موسیقی است.

HTML5 نسبتا با امکان بروزرسانی استانداردهای کدنویسی وب که برای فعال سازی وب سایت های گرافیکی غنی که با سطوح بالای تعامل صورت می‌پذیرد در ارتباط است. برای مثال، HTML5 این ویژگی را به طراحان وب می‌دهد تا به کد نویسی مستقیم ویدیو در سایت‌ ها بپردازند، عناصر “drag &drop” را در صفحه اضاف کرد و گرافیک و تصاویری در وب سایت گذاشت که به درخواست کاربر پاسخ می‌ دهند.

همچنین در این ورژن جدید روش‌های جدید معرفی شده است تا هماهنگی مرورگرها با این نوع HTML کامل‌تر باشد. در این نوع کدنویسی به طراح وب این امکان داده می‌ شود تا بدون نصب پلاگین های اضافی یا استفاده از فلش، به سایت خود عناصری را اضافه کنند.

ویژگی های HTML۵:

برنامه های تمیز و ساختار یافته جهت بارگذاری سریعتر صفحه
تعامل بهتر کاربر با سایت و کاربرد پذیری
استفاده از تگ‎های نشانه ‎گذاری برای دسته بندی مطالب وب سایت
امکان طراحی اشیا و اشکال به صورت دو بعدی و غیر منظم با استفاده از تگ
امکان گذاشتن فایل های صوتی و تصویری بدون نیاز به نرم افزارهای جانبی با استفاده از تگ‎ها
اضافه شدن کنترل های جدید فرم همانند Email، Calendar، Date و Time
امکان ذخیره اطلاعات بر روی مرورگر کاربر
طراحی مناسب سایت برای نسخه responsive