با آی‌فون‌ فارسی حرف بزنید!

iPhone-6-iPhone-6-Plus-and-Samsung-Galaxy-S5-discounted-at-Walmart-for-the-holidays
وبلاگاخبار ITبا آی‌فون‌ فارسی حرف بزنید!

با آی‌فون‌ فارسی حرف بزنند!

گوگل Now سرویسی است که کمپانی گوگل به عنوان دستیار صوتی برای دستگاه‌های اندرویدی معرفی کرده تا بلکه از کلاس گذاشتن‌های پی در پی کاربران اپل کاسته شود؛ زیرا اپل اولین کمپانی هست که دستیار صوتی خود را با نام سیری معرفی کرده است و اغلب کاربران خود را به صحبت با اسمارت فون‌شان وا داشته

 

اما از آنجایی که شاعر گفته است گهی پشت به زین و گهی زین به پشت، گوگل نیز جای زین را تغییر داد و داغ حسرت را به دل کاربران سیستم iOS گذاشت؛ زیرا که چندی پیش گوگل به دستیار صوتی خود زبان شیرین فارسی را آموخت اما اپلی‌ها همچنان به زبان بیگانه صحبت می‌کردند.

اما گوگل از آن‌جایی که دل مهربانی دارد، بعد از دو سه ماه که توانست باد غرور اپلی‌ها را بگیرد اکنون زبان فارسی را به اسمارت فون‌ و تبلت‌های این شرکت نیز آموخته است تا آن‌ها نیز بتوانند با زبان مادری خود از اسمارت فون‌شان کار بکشند.

باید قبول کنیم که آموزش زبان خارجی کار نسبتا سختی است. این در دنیای اسمارت فون‌ها نیز وجود دارد و به‌طور حتم یادگیری زبان فارسی برای اپل هم کار سختی بوده اما گوگل در ۱۱ دسامبر یک آزمون نهایی از اپلیکیشن گوگل برای iOS گرفت که این نسخه با اخذ نمره قبولی توانست در دسترس تمامی کاربران سیستم عامل iOS قرار گیرد.(ناگفته نماند که این نسخه برای آی‌فون ۶ و آی‌فون ۶ پلاس بهینه سازی شده است).

yazdrasol - با آی‌فون‌ فارسی حرف بزنید!