آیفون بعدی هم با دوربین ۸ مگاپیکسلی

Next iPhone with 8 megapixel camera
[wpseo_breadcrumb]

یکی از تحلیلگران تایوانی خبر داد که نسل بعدی آیفون ها که احتمالا با نام آیفون های ۶s معرفی خواهند شد، باز هم از دوربینی هشت مگاپیکسلی بهره خواهند برد.این درحالی هست که چند روز پیش یکی از همین منابع تایوانی ادعا کرده بود که آیفون های بعدی اپل به دوربین ۱۰ یا ۲۰ مگاپیکسلی مجهز خواهند شد.
بر اساس یک قانون نانوشته، اپل پس از ارائه مدل اصلی آیفون‌های خود، در سال بعد با مدل s و در واقع ارتقا یافته آن‌ها به بازار گوشی‌های هوشمند باز خواهد گشت. امسال نیز بازار در انتظار آیفون ۶s هست تا ببیند اپل چه تغییرات بزرگی را نسبت به مدل اصلی اعمال میکند.
یکی از ویژگی‌های مهم و مثال زدنی آیفون‌، دوربین حرفه ای و پر از امکانات آن می باشد. اپل چون دیگر کمپانی‌های بازار تمایلی به افزایش تصاعدی مگاپیکسل های پرچمداران خود ندارد و در عوض بر روی بهبود کیفیت تصاویر و ویدیوهای ظبط شده و افزایش قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری تمرکز می کند.

عدم افزایش مگاپیکسل -چون بسیاری از موارد دیگر- شاید مورد طعنه رقبای اپل قرار بگیرد، اما به نظر می رسد اپل به دور از تبلیغات بی اساس، بر افزایش کیفیت دوربین‌های کنونی آیفون ۶ تمرکز می کند.
امروز یکی از تحلیلگران تایوانی گمانه زنی‌های جدیدی را در مورد دوربین آیفون بعدی موسوم به آیفون ۶s مطرح کرده. جف پو به تازگی با تشریح وضعیت مالی کمپانی Largan Precision Co. یکی از بزرگ‌ترین تأمین کنندگان لنزهای دوربین اپل، خبر از حضور دوباره لنزهای هشت مگاپیکسلی در نسل بعدی گوشی‌ها داده.
پو پیشبینی میکند که Largan با توجه به کاهش شدید سرعت حرکت بازار به سمت رزولوشن‌های بالاتر، با کاهش سرعت رشد مواجه خواهد شد.
هم اکنون بسیاری از اسمارت‌فون های میان‌رده چینی به دوربین‌های هشت و سیزده مگاپیکسلی نقل مکان کرده‌اند، اما پرچمداران کمی در بازار از سنسورهای ۱۶ و ۲۰ مگاپیکسلی استفاده می‌کنند. دلیل این اتفاق محدودیت سنسورهای CMOS در بازار ذکر شده است.
پو تحلیل می‌کند که با توجه به عدم حضور لنزهای با رزولوشن بالاتر از هشت مگاپیکسل در نسل بعدی آیفون‌ها اپل، کمپانی Largan با مشکل افزایش ذخیره مالی در نیمه دوم سال ۲۰۱۵ مواجه خواهد شد.
هنوز نمی‌توان ارتباطی جدی میان تحلیل جف پو و خبرهای متواتری که پیشتر در مورد بهره مندی آیفون ۶s از لنزهای دوگانه منتشر شده بود، ارائه کرد ولی گفته‌های این تحلیلگر قطعا نمی‌تواند به معنای رد آن شایعات نیز باشد.

What is necessary for the jobs of the website - آیفون بعدی هم با دوربین ۸ مگاپیکسلی