کاهش فروش آی پد در سال ۲۰۱۵

iPad-Pro
[wpseo_breadcrumb]

با افزایش عرضه گوشی‌های هوشمند با نمایشگر بزرگ موسوم به فبلت، علاقه مردم به خرید تبلت و به‌خصوص آی‌پد شرکت اپل کاهش یافته است. درآمد این شرکت از محل عرضه این تبلت پرآوازه سال به سال در حال کاهش است و همین مساله موجب نگرانی اپل شده است.

 

بررسی‌های KGI Securities نشان می‌دهد که حتی اگر اپل به عرضه آی‌پدهایی با نمایشگر بزرگ‌تر و امکانات بیشتر روی بیاورد باز هم تغییری در این وضعیت حاصل نخواهد شد. بر اساس برآوردهای این شرکت عرضه آی‌پد در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۴۵ میلیون واحد خواهد رسید که به معنای کاهش ۳۰ درصدی عرضه آن نسبت به سال ۲۰۱۴ است.

گفته می‌شود اپل در اواخر سال ۲۰۱۵ میلادی آی‌پد ۱۲/۹ اینچی خود را عرضه می‌‌کند، اما این مساله هم تغییری در بازار تبلت ایجاد نکرده و بر اساس برآوردها در سه ماه اول سال ۲۰۱۵ تنها ۱/۱۰ میلیون تبلت به بازار می‌آید که نشانگر کاهشی۵۲/۷ درصدی است. KGI Securities بر این باور است که در سه‌ماه دوم سال ۲۰۱۵ شاهد کاهش مجدد ۳۰ تا ۴۰ درصدی عرضه این تبلت هستیم و تنها ۷ تا ۸ میلیون آی‌پد به بازار می‌آید. با این حساب سال ۲۰۱۵ بدترین سال برای بازار آی‌پد از ۵ سال قبل تا به حال که آنها برای اولین بار عرضه شدند به حساب می‌آید.

منبع:برسام

What is necessary for the jobs of the website - کاهش فروش آی پد در سال ۲۰۱۵