چند باور غلط رایانه ای که حقیقت ندارند

images - چند باور غلط رایانه ای که حقیقت ندارند
[wpseo_breadcrumb]
 
رایانه ها برای اکثر ما ماشین هایی هستند که به راحتی می توان خریداری کرده و به استفاده از آن ها پرداخت. همه ما فکر می کنیم که با رایانه خود آشنایی کامل داریم. با این حال افراد مبتدی نیز از رایانه و دستگاه های دیجیتال برای خود غولی ساخته اند که بخش های مختلف آن را نمی شناسند. اینجاست که افراد به خرافات و فاکتور های کاملا غیر حقیقی روی می آورند. مواردی که علاوه بر بی تاثیر بودن در بهبود عملکرد رایانه، ممکن است موجب آسیب های جدی به سیستم شما گردد.
 
 1-باید پیوسته درایو خود را یکپارچه یا دفراگ کنیم (Defragment)
2649 - چند باور غلط رایانه ای که حقیقت ندارند
 
جالب است بدانید بر خلاف این قانون کاملا خرافی ، رایانه های مدرن به هیچ وجه به دفراگ شدن درایو ها نیاز ندارند!
 
سیستم عامل ویندوز در رایانه، دارای یک ابزار داخلی Defragment است که به طور خودکار در پشت صحنه فعالیت می کند و طبق یک برنامه از قبل تعیین شده به فعالیت می پردازد. در سیستم عامل OS X یا همان مک این ابزار با نام OS X HFS Plus شناخته می شود که به طور پیش فرض و خودکار هارد شما را یکپارچه سازی می کند.
 
این روز ها رایانه های مدرن با حافظه های SSD یا Flash وارد بازار می شوند که اصلا نباید Defragment بر روی آن ها صورت گیرد؛ در واقع این کار موجب از بین رفتن حافظه SSD می شود.
 
۲-  موجب پایین آمدن سرعت رایانه شما می شوند
 
virus red on blue 640x300 - چند باور غلط رایانه ای که حقیقت ندارند
هر گاه یک کاربر رایانه با مشکل کاهش سرعت مواجه شود، اولین و معمول ترین توجیه این مشکل را ویروس ها و فایل های مخرب می داند. با این که امکان ویروسی شدن سیستم های امروزی بالا است با این حال فایل های مخرب مدرن آنقدر پیشرفته و هوشمند هستند که به هیچ عنوان تاثیری بر روی سرعت سیستم شما ندارند و سعی می کنند عملیات تخریب کننده خود را بدون هیچ علامتی پیش ببرند.
 
اما علل اصلی کاهش سرعت چیست؟ در این باره می توان یک مقاله طولانی و پیچیده را پیرامون دلایل مختلف تنظیم کنیم، اما رایج ترین دلایل کاهش سرعت، باز بودن برنامه های متعدد در ویندوز، پلاگین و افزونه های غیر ضروری، کمبود حافظه RAM و یا حتی مشکلات سخت افزاری هستند.
 
۳- برنامه های غیر رایگان با عنوان Cleaner موجب بهبود عملکرد می شوند
 4461 - چند باور غلط رایانه ای که حقیقت ندارند
 
همیشه تبلیغات برنامه های تمیز کننده پی سی یا همان Cleaner را در وب میبینیم، برنامه هایی که اکثرا رایگان نیستند و تحت لفظ Pro، با هزینه های متنوع به فروش می رسند.
 
حقیقت این است که این برنامه های هیچ تاثیری در عملکرد ویندوز ندارند و عملیات کاملا غیر حقیقی را به انجام می رسانند.