سرعت حافظه گوشی های هوشمند اندرویدی

Android phones memory speed 2
[wpseo_breadcrumb]

مقایسه سرعت حافظه گوشی های هوشمند اندرویدی:یکی از مشخصات گوشی های هوشمند که توجه کمتری به آن شده  میزان سرعت حافظه در ذخیره سازی و خواندن اطلاعات از حافظه می باشد. این عامل کلیدی که در سال های گذشته به یکی از دغدغه های شرکت های سازنده ی تلفن های هوشمند تبدیل شده بوده به همراه سرعت پایین اینترنت موجب نارضایتی کاربران تلفن های همراه اندوریدی هوشمند شده است.

سیستم عامل اندروید توانست با ارائه نسخه ۴٫۲ (Jelly Bean) مشکل نرم افزاری را حل کند. ولی سخت افزار نیزنقش مهمی را در این زمینه بازی می کرده مخصوصا سرعت حافظه داخلی گوشی ها.

این مقایسه و بررسی بر اساس تست بنچ مارک که به صورت رایگان در google play دردسترس بوده بر روی محبوب ترین گوشی ها اندرویدی صورت گرفته که شامل آزمون های متوالی و تصادفی تست سرعت می باشد.

آزمون متوالی تست سرعت حافظه:

اطلاعات فایل های بزرگ مانند فیلم ها در بلوک های پی در پی از حافظه ذخیره می شوند، در آزمون سرعت خواندن اطلاعات متوالی ،سرعت دست یابی به نتایج و حرکت در بلوک های کناری فایل های بزرگ مورد بررسی قرار می گیرد.

آزمون تصادفی تست سرعت حافظه:

عامل دوم و مهمترین عامل سرعت خواندن تصادفی اطلاعات می باشد. این اندازه گیری سرعت در بلوک های ذخیره سازی واقع در مکان های مختلف حافظه صورت می گیرد. این عامل زمانی اهمیت بیشتری می یابد که به صورت multitask یا چند وظیفه ای از تلفن همراه هوشمندتان استفاده می کنید. لازم به توضیح است که سرعت تصادفی زیاد موجب کاهش زمان دستیابی به اطلاعات مختلف می شود.

سرعت عملکرد سیستم عامل در تمامی گوشی های زیر برابر بوده و بر اساس مگابایت بر ثانیه (MB/s)اندازه گیری شده است. در ادامه به بررسی سریع ترین گوشی های هوشمند اندرویدی با توجه به آزمون های اشاره شده می کنیم ، تصاویر بالایی هر بخش مربوط به سرعت حافظه خواندن اطلاعات و تصاویر پایینی مربوط به سرعت حافظه نوشتن اطلاعات در حافظه می باشند.

۱.آزمون سرعت حافظه در خواندن و نوشتن اطلاعات تصادفی (۴KB files, in MB/s)

۲.آزمون سرعت حافظه در خواندن و نوشتن اطلاعات متوالی(۲۵۶KB files, in MB/s)

Android phones memory speed - سرعت حافظه گوشی های هوشمند اندرویدی

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید  Samsung Galaxy Note 4 دارای بیشترین سرعت حافظه در خواندن اطلاعات تصادفی و گوشی هوشمند Sony Xperia Z3 به عنوان سریع ترین حافظه در خواندن و نوشتن اطلاعات متوالی و همچنین بیشترین سرعت حافظه در نوشتن اطلاعات تصادفی ، در این آزمون شناخته شده است.

What is necessary for the jobs of the website - سرعت حافظه گوشی های هوشمند اندرویدی