۴۸۰میلیون بار آپ‌های VPN در جهان دانلود شد

VPN
دسته‌بندی نشده۴۸۰میلیون بار آپ‌های VPN در جهان دانلود شد

بیش از ۴۸۰ میلیون بار برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های VPN روی گوشی‌های هوشمند ازطریق پلی استور گوگل و اپ استور اپل دانلود شد.

این تعداد دانلود VPN برای گوشی همراه، ۵۴ درصد بیشتر از سال گذشته است؛ سالی که تنها ۳۱۱ میلیون بار دانلود VPN گزارش شده بود.

آمار دانلود برنامه VPN جهانی در اندروید و iOS

از میان ۴۸۰ میلیون بار دانلود، ۷۵٪ دانلود برنامه‌های VPN به اندروید (۳۵۸.۳ میلیون) و ۱۲۱.۹ میلیون بار آن به VPN iOS تعلق دارد؛ که باوجود رواج بیشتر گوشی‌های اندرویدِ، کاملاً قابل انتظار است.

 

vpn years 300x113 - ۴۸۰میلیون بار آپ‌های VPN در جهان دانلود شد

 

Simon Migliano، رهبر تحقیقات در Top10VPN گفت: این افزایش در کل آسیا-آرام (آسیا-اقیانوسیه APAC)، منطقه‌ای که به‌شدت از ناآرامی‌های سیاسی و اجتماعی در ۱۲ ماه گذشته رنج می‌برد؛ بیشتر بود. منطقه‌ای که در آن ۱۸۸ میلیون برنامه VPN جهانی دانلود شده که تعداد آن بیش از دو برابر کل سال گذشته بوده است.

در کدام کشورها بیشترین میزان دانلود VPN گزارش شده است؟

وی اشاره کرد که کشورهای موجود در آسیا-اقیانوسیه در بالای نمودارهای دانلودها قرار دارند. بین اکتبر ۲۰۱۸ و سپتامبر ۲۰۱۹، اندونزیایی‌ها ۷۵.۵ میلیون برنامه VPN جهانی تلفن همراه را بارگیری کردند که این رقم نسبت به سال قبل ۱۱۱٪ افزایش داشته است.

به دنبال آن دو کشور آمریکا (۷۵.۶ میلیون) و هند (۵۷ میلیون) قرار دارند که شرایط سیاسی پایدارتری را تجربه می‌کنند. بااین‌حال، هند بزرگ‌ترین رشد در دانلود برنامه‌های VPN گوشی همراه را تجربه کرده است؛ به‌طوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰۵٪ رشد داشته است.

به دنبال آن اردن (۳۸۷٪)، قزاقستان (۲۱۰٪)، الجزایر (۲۰۵٪) و ویتنام (۱۴۰٪) – در واقع کشورهایی که ناآرامی‌های سیاسی را تجربه کردند؛ قرار دارند. کشورهایی که دولت‌ها مانع دسترسی آن‌ها به برخی وب سایت‌های خاص شده‌ است.

vpn country downloads 1 300x142 - ۴۸۰میلیون بار آپ‌های VPN در جهان دانلود شد

 

محبوب‌ترین برنامه های VPN رایگان

بر اساس گزارش Top10VPN، تعداد ۸۴.۳ درصد از این ۴۸۰ میلیون دانلود مربوط به برنامه‌های رایگان VPN گوشی همراه بوده است.

بیشترین بارگیری برنامه‌ها، طبق آمار و ارقام فروشگاه برنامه‌های اندرویدی و iOS، متعلق به TurboVPN با ۵۱.۳ میلیون بار دانلود، Hotspot Shield با ۴۲.۸ میلیون بار، Betternet با ۲۹.۹ میلیون بار دانلود است.

 

vpn popular 1 300x257 - ۴۸۰میلیون بار آپ‌های VPN در جهان دانلود شد

 

Migliano گفت: با نزدیک شدن به عدد ۱ میلیارد دانلود برنامه VPN روی گوشی همراه فقط در سه سال، واضح است که کاربران اینترنت در سرتاسر جهان، برای جلوگیری از محدودیت‌های اینترنتی دست به اقدامات خودجوش زده‌اند.

برنامه‌های VPN جهانی موبایل به‌سرعت به بخشی مهمی از گوشی‌های همراه تبدیل‌شده‌اند؛ هرروز که می‌گذرد VPN جهانی به یک ابزار سریع‌تر و مهم‌تر، برای حفظ حریم خصوصی کاربران در سرتاسر جهان تبدیل می‌شود.

منبع