۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

3467 000066 HighRes resize - ۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند
وبلاگآموزش۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

در طول تاریخ میلیونرها و میلیاردرهای بسیاری روی این کره خاکی زندگی کرده‌اند که عامه مردم تفکر‌های غلطی درباره نحوه کسب درآمد و موفقیت آن‌ها دارند. عامه این تصور را دارند که هر فرد ثروتمندی احتمالا از هوش بسیار بالایی برخوردار بوده و یا از خانواده ثروتمندی کار خود را شروع کرده است حال آن‌که با مرور کوتاهی بر تاریخ و زندگی‌نامه‌های آن‌ها متوجه خواهیم شد که این‌گونه نمی باشد و حتی بعضا خانواده‌هایی بسیار فقیر و یا متوسط داشته‌اند. اغلب ما برای شروع یک کار یا یک استارت موفق به سراغ کتاب‌های درآمد‌زایی می‌رویم و عملا می‌خواهیم در یک شب، مسیری را که بیل‌گیتس، راکفلر، استیوجابز یا اپرا و مانند این اشخاص طی سال‌ها تلاش بی‌وقفه پیموده‌اند طی کنیم و این در صورتی است که مطالعه زندگی‌نامه یا سرگذشت این افراد می‌تواند بزرگترین درس‌ها را برای افراد جویای ثروت و موفقیت داشته‌ باشد. در این آموزش با بررسی زندگی افراد موفق و ثروتمند، ۵ کار را که میان تمام آن‌ها مشترک بوده را به اطلاع شما خواهیم رساند.

۱.میلیونرها سخت‌کوش هستند

33ae51b - ۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

بسیاری از مردم با این تصور زندگی می‌کنند که با بردن یک جایزه در بانک یا هر قرعه‌کشی دیگری می‌توانند یک شروع خوب داشته و پس از آن ثروتمند بشوند اما شاید جالب باشد بدانید که طبق یک تحقیق ثابت شده ۹۰درصد افرادی که در لاتاری، قرعه‌کشی یا جوایز بانک‌ها پیروز می‌شوند تمام ثروت خود را طی ۵سال یا کمتر از دست داده و دوباره به زندگی و شرایط عادی خود باز می‌گردند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میلیونر‌ها با افراد عادی این است که آن‌ها می‌دانند هیچ میانبری به موفقیت وجود ندارد و در حقیقت نمی‌توان یک‌ شبه پولدار شد بلکه برای رسیدن به موفقیت و ثروباید تلاش کرد.

آقای Timothy Sykes می‌گوید دورانی را به یاد دارم که در دبیرستان روی پروژه‌های خود برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کردم در حالی که دوستانم به گردش می‌رفتند و از زندگی دبیرستانی خود لذت می‌بردند. در آن برهه از زمان دوستانی داشتم که سرگرم بازی‌های لذت بخش ویدئویی بودند در حالی که من سخت مشغول تلاش بودم و الان به هرچیزی که می‌خواهم رسیده‌ام و بهای آن نیز روزهایی بود که می‌توانستم استراحت کنم اما برای رسیدن به اهدافم تلاش می‌کردم.

 2.انتخاب مسیر درست:

12856091441664175474right way wrong way hi - ۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

آیا برای رسیدن به موفقیت تنها سخت‌کوش بودن و از خواب و خوراک خود کم‌کردن کافی است؟ قطعا پاسخ منفی است. تلاش بی‌وقفه برای کسب موفقیت ضروری است اما تلاش باید هدفمند باشد و در مسیر درستی هدایت شود زیرا در غیر این صورت تبعات آن از تلاش نکردن هم بیشتر خواهد بود زیرا هم زمان را از دست داده‌اید و هم اینکه دستاوردی نداشته اید. به عنوان مثال هنگامی که یک شناگر در حال غرق‌شدن است هرچه بیشتر تلاش کند بیشتر در آب فرو می‌رود اما اگر خونسردی خود را حفظ کرده و دست‌ها و پاها را در مسیر درست و حتی با تلاش کمتر از پیش حرکت دهد قطعا از غرق‌شدن نجات خواهد یافت پس تلاش بی‌وقفه در مسیر غلط قطعا با شکست روبرو خواهد شد.

 

۳.ریسک پذیری:

risk businessman Small - ۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

ریسک پذیری برای رسیدن به موفقیت یکی از شرایط مسلم است که به جرات می‌توان گفت در برهه‌ای خاص به سراغ تمام ثروتمندان کنونی آمده است اما یک نکته مهم در این مبحث وجود دارد، در چه مواقعی باید ریسک‌پذیر باشید و کی باید احتیاط پیشه کنید؟ در دنیای بیزنس و تجارت محدوده و دایره‌ای برای ریسک در نظر گرفته می‌شود که به آن “جایزه ریسک‌” می گویند. وقتی انسان ریسک می‌کند قطعا به دنبال یک هدف یا بدست‌آوردن موفقیت یا ثروت بیشتر است اما باید مقایسه ای بین خطرات احتمالی ریسک‌کردن را با موفقیتی که در مقابل به دست خواهید آورد داشته باشید.‌ در صورتی که ریسک مذکور در مقایسه با موفقیت‌های آینده معقول به نظر برسد قطعا باید خطر را پذیرفت اما اگر یک هدف چندان بزرگ نباشد در حالی که ریسک‌کردن در آن برهه ممکن است تمام کسب‌و‌کار و تجارت شما را به خطر بایندازد ریسک معقولی نمی‌تواند باشد،پس به این نکته توجه داشته باشید که ریسک‌پذیری همیشه و همه‌جا مفید نیست بلکه گاهی اوقات باید احتیاط کرد و صبور بود!

۴.سخاوتمندی:

DoingWell - ۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

یکی از نکاتی که تقریبا میان تمام ثروتمندان محبوب وجود دارد سخاوتمندی است. افرادی مانند Bill Gates ، Warren Buffett یا Carl lcahn که هرکدام از ثروتمندان زمان خود به شمار می‌روند معتقدند که بخشیدن ثروت می‌تواند به اندازه کسب آن و یا حتی بیشتر از آن لذت‌بخش باشد.

آقای Sykes‌ می‌گوید که اخیرا تصمیم به پرداخت ۲میلیون دلار میان شاگردان و کارآموزان خود گرفته است که مبلغ هنگفتی به شمار میرود و از این بابت بسیار خوشحال است. احساس خوبی که پس از انجام چنین کارهایی به شما دست می‌دهد می‌تواند در نزدیک‌کردن‌تان به هدف و موفقیت و ثروت بسیار موثر باشد تا احساس پوچی و پول‌پرستی به انسان دست ندهد. جالب است بدانید که آقای بیل گیتس که همه با مدیریت و سهام‌داری کمپانی مایکروسافت وی را می‌شناسیم تا کنون بیش از ۳۰میلیارد دلار از سرمایه‌اش را به فقرا، تحقیقات علمی و کمک به روند کشف واکسن ایدز بخشیده است این رقم یعنی ۳۰میلیارد دلار معادل ۳۷درصد از درآمد وی در طول سال‌های گذشته تا کنون بوده است.

 

۵.عدم توقف در یادگیری:

Reading Book - ۵ کار ساده که میلیونرها انجام می‌دهند

افراد موفق همیشه به دنبال یادگیری هرچه بیشترندو هیچ‌گاه با ثروتی که بدست آورده‌اند متوقف نشده و به دنبال خرج‌ آن تا آخر در سفرها و کشتی‌های تفریحی نیستند. موفقیت یک مسوولیت است و هیچ چیز نمی‌تواند تضمین کند که با رسیدن به موفقیت تا آخر عمر با شما همراه خواهد بود.

کسب دانش در حوزه کاری خود و رقیبان می‌تواند بهترین ضامن برای تداوم موفقیت باشد و به همین دلیل است که میلیونرها همیشه در حال مطالعه کتاب، ملاقات با افراد موفق و مشاوران، تماشای مستندات و مطالعه آمار و اطلاعات بازار و حوزه تجاری خود هستند. وقتی ثروتمند باشید عضلات قوی و قدرت فیزیکی نمی‌تواند شما را از خطرهای احتمالی که تجارت‌تان را تهدید می‌کند در امان نگه بدارد بلکه تنها افکار شماست که آفات و ویروس‌ها را از کسب‌و‌کارتان دفع می‌کند.

به عنوان مثال بزرگترین راه موفقیت در بازار بورس چیست؟ اطلاع از وقایع و آمار و ارقام پیرامون است که می‌تواند یک سهام‌دار موفق بسازد و هر کسب‌و‌کار دیگری را نیز می‌توان همانند بازار بورس دانست که فراز و نشیب‌های فراوان داشته و روزانه با خطرهای زیادی مواجه می‌شود که تنها راه مقابله با آن‌ها “آگاهی” از نحوه مقابله با آن‌هاست که تنها با مطالعه و یادگیری کسب میشود.