پشتیبانی از Eye Tracking هم به ویندوز ۱۰ رسیده است – با چشمانتان ویندوز را کنترل کنید

windows 10 will get eye tracking 750x430 - پشتیبانی از Eye Tracking هم به ویندوز ۱۰ رسیده است – با چشمانتان ویندوز را کنترل کنید
وبلاگاخبارپشتیبانی از Eye Tracking هم به ویندوز ۱۰ رسیده است – با چشمانتان ویندوز را کنترل کنید

هدف از کنترل Eye این است که اجازه می دهد تا مردم به استفاده از حداکثر قابلیت های ویندوز در صورت امکان با استفاده از چشمان خود بپردازند .

این هفته مایکروسافت قصد دارد تا پشتیبانی از ردیابی چشم ساخته شده و تجربه جدیدی با نام Eye Control به سیستم عامل نیزارائه دهد .

بر اساس یک پست در وبلاگ مایکروسافت ، “کنترل چشم، باعث می شود که ویندوز ۱۰ با استفاده از توانمند سازی افراد معلول برای دستیابی به یک ماوس روی صفحه، صفحه کلید و تجربه متن به گفتار با استفاده از چشمان خود، دسترسی بیشتری به آنها داشته باشد.”

این تکنولوژی از سال ۲۰۱۴ در حال توسعه است و توسط استیو گلیسون بازیگر سابق NFL الهام گرفته شده است. او دارای اسکلروز جانبی (amyotrophic lateral sclerosis) (ALS) است که یک بیماری عصبی-عضلانی است که سبب عضلات آتروفی و ​​مرگ می شود. Gleason در سال ۲۰۱۴ میلادی مایکروسافت را به ایمیل خود فرستاد و این شرکت را به چالش کشید تا فناوری را توسعه دهد که بتواند به افرادی که مبتلا به ALS هستند کمک کند، که به طور کلی این تکنولوژی بر روی تمام عضلات بدن یک فرد تاثیر می گذارد، به جز چشم.

9174d12243cec26f org - پشتیبانی از Eye Tracking هم به ویندوز ۱۰ رسیده است – با چشمانتان ویندوز را کنترل کنید

بنابراین، یک تیم از کارکنان تصمیم گرفتند تا این چالش را برطرف کنند و در طی یک شرکت هکاتون یک ابزار موسوم به صندلی چرخدار Eye Gaze ایجاد کردند که به Gleason اجازه می دادند صندلی چرخدار خود را تنها با حرکت چشمش کنترل کند. مایکروسافت به دنبال شور و شوق برای ویلچر Eye Gaze قرار گرفت و سپس تیم تحقیقاتی جدیدی را برای تعریف پتانسیل تکنولوژی ردیابی چشم ایجاد کرد.

سه سال قبل و پس از همکاری نزدیک با گروه ALS، تیم مایکروسافت آماده است تا فناوری ردی ابی چشم را به ویندوز ۱۰ برساند .

اریک بدجر، سرپرست مهندسی نرم افزار ویندوز، در ویدیویی توضیح داد است که:

“هدف کنترل چشم، اجازه دادن به مردم برای استفاده حداکثر از قابلیت های ویندوز۱۰ در حد امکان است و با استفاده از فقط چشمان خود این کار صورت میگیرد.” او گفت که این تکنولوژی به شما اجازه می دهد تا فقط با نگاه کردن به شخصیت ها به جای اینکه در هر یک از آنها زندگی کنید، تایپ کنید. شما همچنین می توانید کل یک کلمه را یک بار به جای انجام کاراکتر بر روی شخصیت وارد کنید .

با وجود این فناوری در ویندوز ۱۰ افراد معلولی که علاقه به کار با کامپیوتر هستند را مشتاق به استفاده از کنترل چشم میکند تا بتوانند فناوری را با چشمان خود کنترل کنند و یا ادامه دهند .

منبع :  ای تی زیرون