فروشگاه اینترنتی با جوملا

ecommerce2 - فروشگاه اینترنتی با جوملا
وبلاگوبفروشگاه اینترنتی با جوملا

طراحی فروشگاه اینترنتی با کمک ابزارهای متفاوتی امکان‌پذیر است. یکی از روش‌های متداول در طراحی سایت فروشگاهی، استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند جوملا و وردپرس برای طراحی سایت و استفاده از افزونه‌های فروشگاهی برای افزودن امکانات تجارت الکترونیک به این سیستم‌ها است.

download 1 - فروشگاه اینترنتی با جوملا

انتخاب بهترین گزینه برای طراحی سایت فروشگاهی به بررسی نیازهای پروژه، طرح و برنامه برای آینده و زیرساخت‌های موجود نیز وابسته است. به همین دلیل بررسی کافی و در اختیار داشتن دانش و تجربه‌ی کافی برای گزینش بهترین ابزار سبب کاهش ریسک فنی و مالی پروژه خواهند شد.
انتخاب افزونه‌های فروشگاهی برای سیستم‌های مدیریت محتوای جوملا به ویژه در زمانی می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد که نیازهای دیگر پروژه، طراحی سایت با جوملا را به عنوان بهترین گزینه مشخص کرده باشند.

در این نوشته، مشهورترین افزونه‌ی فروشگاه‌ساز که امکانات فروش آنلاین را به سیستم مدیریت محتوای جوملا می‌افزایند مشاهده خواهید کرد.

فروشگاه ساز هیکاشاپ (HikaShop)

کامپوننت هیکاشاپ تقریبا جوانتر از رقیب های خود از جمله جومشاپینگ و پیر فروشگاه ساز ها یعنی ویرچومارت می باشد. اما به سرعت در مدت زمان اندکی توانست گوی سبقت را از رقیبان خود برباید و به یکی از برترین فروشگاه ساز های جوملا در ایران تبدیل شود. با اینکه جومشاپینگ هنوز مخاطبین خود را از دست نداده، اما هیکاشاپ هم مخاطبین خاص خود را پیدا کرده و بسیار مورد استفاده است. دلیل محبوبیت این فروشگاه ساز امکانات و ریز جزئیاتی هست که به آن توجه شده. به طوری که رقبای او مانند جومشاپینگ برای امکانات گسترده نیاز به پلاگین های اضافی و گران قیمت دارند. اما هیکاشاپ اینطور نیست و بیش از ۹۰ درصد امکاناتش در خود هسته به طور پیشفرض موجود است! امکاناتی از قبیل بخش بازاریابی، بخش تغییرات استایل، اسلایدر داخلی، سیستم صدور فاکتور، سبد خرید آجاکس و صدها امکاناتی که این افزونه را از دیگر رغیبانش متمایز میکند. همچنین در هیکاشاپ با افزودن افزونه هایی مثل هیکاسریال و هیکامارکت امکان فروش کارت شارژ و پین کد و سیستم همکاری در فروش را نیز خواهید داشت.

امکانات و ویژگی ها
کاملا کد باز و بدون محدودیت نصب
کاملا فارسی با تقویم شمسی
سطوح دسترسی خریداران و فروشندگان
فروش فایل های فیزیکی با محاسبه مالیات و هزینه ارسال
فروش فایل های دیجیتال و مجازی (دانلود به ازای پرداخت)
صدور فاکتور بصورت پیشرفته
تعیین مالیات و ارزش افزوده برای محصولات
آمارگیر و حسابداری پیشرفته
پرداخت آنلاین تمامی بانک های داخلی
قابلیت اتصال به پرداخت های آنلاین واسط بانکی داخلی و خارجی
فیلدهای ویژگی محصولات نظیر رنگ، اندازه، پشتیبانی و … با قابلیت جستجوی پیشرفته
بازنگری محصولات توسط خریداران و کاربران
یکپارچه سازی اتوماتیک با هیکامارکت، هیکاسریال، مزایده هیکا و …