طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا

joomla webdesign - طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا
وبلاگوبطراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا ( Joomla ) پس از وردپرس دومین سیستم مدیریت محتوای محبوب در طراحی سایت به شمار می‌رود. امکانات جوملا برای طراحی سایت‌هایی در ابعاد متوسط و متمایل به بزرگ مناسب است. پورتال‌های سازمانی، سایت‌های شرکتی، سایت‌های پزشکی و سایت‌ها خبری از گزینه‌هایی هستند که می‌توانند با جوملا طراحی و پیاده‌سازی شوند.

images - طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا

از مهمترین ویژگی‌ها در هنگام طراحی سایت با جوملا امکانات قابل توجه برای تعیین سطوح دسترسی است که می‌تواند در نیازهای سازمانی برای تعریف سطح قابلیت‌های موجود برای هر کدام از کاربران مورد استفاده قرار بگیرد. در نگارش‌های جدید جوملا مدیریت دسترسی‌ها بیش از پیش گسترش یافته و امکان تعیین دسترسی‌های مدیران نیز تغییرات قابل توجهی یافته است.

امکانات جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا محیط مدیریتی بسیار پیشرفته با امکانات بسیار متنوعی را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد. امکان ایجاد صفحات جدید، منوهای جدید و ویرایش و تغییر نمای اصلی سایت از امکانات بخش مدیریت جوملا هستند.

joomla extensions tools - طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا برای ایجاد صفحه‌ی اصلی سایت از مفاهیمی به نام کامپوننت و ماژول استفاده می‌کند. کامپوننت هسته‌ی مرکزی هر صفحه است که محتوای اصلی هر صفحه را تشکیل می‌دهد و ماژول امکانات اضافی است که در حاشیه‌ی موضوع اصلی قرار می‌گیرند. امکان تغییر دادن کامپوننت‌ها و ماژول‌ها در محیط مدیریت جوملا در کنار قابلیت تعیین دسترسی برای هر بخش، از ویژگی‌های بسیار مفید جوملا است که سبب شده بسیاری از کاربران آن را به عنوان ابزاری برای توسعه‌ی وبسایت‌های خود برگزینند.

افزونه‌های جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا دارای هزاران افزونه‌ی رایگان و تجاری است که در توسعه‌ی یک سایت سازمانی و شرکتی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.
علاوه بر افزونه‌های موجود امکان توسعه‌ی افزونه‌های جدید برای رفع نیازهای صاحبان سایت‌ها فراهم است. طراحی قالب‌های جوملا بسته به تحلیل کسب‌ و کار و ترکیب و ساختار فنی در کنار نیازهای هنری موجود در گستره‌ی بزرگی قابل انجام است.
طراحی وبسایت با جوملا سبب می‌شود دسترسی به مجموعه‌ی بزرگی از افزونه‌ها امکان‌پذیر شود در نتیجه اضافه کردن امکانات جدید در آینده با احتمال بیشتری به آسانی قابل انجام خواهد بود.

به روزرسانی جوملا

سیستم مدیریت محتوای جوملا به صورت منظم به‌روزرسانی می‌شود. به روزرسانی سایت‌های طراحی شده با جوملا و همچنین افزونه‌های موجود در آن به سادگی در بخش مدیریت و با انجام چند کلیک به انجام می‌رسد. در به روزرسانی‌های جدید اشکال‌های گذشته برطرف می‌شوند و امکانات جدیدی به سیستم افزوده می‌شود.

طراحی سایت چند زبانه با جوملا

طراحی سایت با جوملا در هنگام نیاز به سایت‌هایی چند زبانه از گزینه‌های مناسب به شمار می‌رود. مطالب، ماژول‌ها، منوها و بسیاری دیگر از بخش‌های جوملا قابلیت سفارشی سازی برای زبان‌های متعدد را دارا می‌باشند. جوملا همچنین امکان تغییر نشانی زبان‌های مختلف را دارا است و به همین دلیل گزینه‌ای خوب در هنگام ایجاد سایت‌های دو و چند زبانه به شمار می‌رود.
سایت‌های چند زبانه با جوملا در بخش محتوا، گزینه‌هایی در اختیار کاربر قرار می‌دهند که تعیین می‌کند مطالب جدید به زبانی خاص یا برای تمامی زبان‌ها در دسترس باشند.

سئو جوملا

جوملا امکاناتی پیش‌فرض برای دستیابی به سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو در اختیار کاربران قرار می‌دهد. علاوه بر این موارد، افزونه‌های رایگان و تجاری دیگری نیز برای بهبود وضعیت سئوی سایت‌های طراحی شده با جوملا وجود دارند که برای بهبود وضعیت سئو سایت جوملایی قابل استفاده هستند.

سرعت جوملا

جوملا به دلیل امکانات گسترده به ویژه در پشتیبانی از ماژول‌ها و سیستم دسترسی پیشرفته‌ای که در خود جای داده است، جزء سیستم‌های متوسط در زمینه‌ی سرعت به شمار می‌رود. این به معنی کم بودن سرعت جوملا نیست. امروز قدرت سخت‌افزارها افزایش چشم‌گیری داشته است و با مقداری تنظیمات و بهینه‌سازی‌ها روی بخش مدیریت جوملا می‌توان یک سایت سریع و قابل قبول که بتواند رضایت مخاطبان را جلب کند، طراحی نمود.

امنیت جوملا

جوملا و به ویژه برخی افزونه‌های آن که توسط توسعه‌دهندگان دیگر ایجاد شده‌اند، در گذر زمان آسیب‌پذیری‌های متعددی را تجربه کرده است. در حال حاضر با گذشته زمان و برطرف شدن بسیاری از این آسیب‌پذیری‌ها، هم‌اکنون جوملا از امنیت خوبی برخوردار است. تضمین امنیت کافی در طراحی سایت‌های جوملایی به تخصص توسعه‌دهندگان، افزونه‌های استفاده شده، استفاده از روش‌های حفاظتی علاوه بر امکانات پیش‌فرض و همچنین به‌روزرسانی مداوم از نکاتی است که می‌تواند یک سایت جوملای با امنیت قابل قبول را در دسترس کاربران قرار دهد.

جوملا و ارتباط با سایر سیستم‌ها

جوملا به دلیل گستردگی استفاده و قدمتی که دارد، ارتباط خوبی با بسیاری از سیستم‌های موجود دارد. طراحی فروشگاه اینترنتی، انجمن‌های گفتگو، پشتیبانی آنلاین، Crm و بسیاری سیستم‌های دیگر.
همچنین همان گونه که گفته شد، برای بسیاری از کاربردهای متداول شخصی و سازمانی، افزونه‌های توسعه پیدا کرده‌اند که نیازهای موجود را در هسته‌ی جوملا ادغام می‌کنند و نیازها با استفاده از افزونه‌های داخلی جوملا به آسانی برطرف می‌شوند.
طراحی سایت جوملا تا حد زیادی تضمین می‌کند که برقراری ارتباط با سایر سیستم‌ها یا با استفاده از افزونه‌های از پیش آماده یا با برنامه‌نویسی افزونه‌های جدید به صورت سفارشی، امکان‌پذیر خواهد بود.

طراحی فروشگاه اینترنتی با جوملا

چند افزونه‌ی مختلف برای طراحی فروشگاه اینترنتی با جوملا وجود دارند. با این حال به دلیل عملکرد نه چندان مناسب این افزونه‌ها، استفاده از آن توصیه نمی‌شود. در هنگام ایجاد سایت‌هایی که می‌بایست امکانات فروشگاهی داشته باشند، استفاده از سیستم‌های مشابه مانند ووکامرس یا سیستم‌هایی که فروشگاه هسته‌ی مرکزی آن است مانند پرستاشاپ و مجنتو گزینه‌های بهتری هستند. همچنین امکان طراحی فروشگاه‌های سفارشی بسته به نیازهای موجود فراهم است.

جوملا برای چه کاربردهایی مناسب است؟

ارائه یک پاسخ جامع برای این پرسش ممکن نیست. با این حال در هنگام طراحی سایت هایی که بخش‌های زیادی دارند و کاربران زیادی نیز بنا است در آن به فعالیت بپردازند مانند سایت‌های شرکتی و طراحی پورتال‌های سازمانی جوملا گزینه‌ای مناسب است. جوملا در بخش مدیریت دسترسی‌ها سیستم قدرتمندی دارد و در هنگام مواجهه با حجم زیاد کاربران، قابلیت‌های مفیدی را در اختیار مدیران سایت قرار می‌دهد.

download - طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای جوملا

طراحی قالب اختصاصی جوملا

سیستم‌های مدیریت محتوا دارای تعداد زیادی قالب‌های آماده نیز هستند که می‌توانند سرعت ایجاد یک سایت را به بیشترین حد ممکن برسانند. ولی از طرف دیگر معایبی را با خود به همراه دارند. کاهش سرعت و اثر منفی روی سئوی سایت مهم‌ترین عیب قالب‌های آماده در طراحی سایت هستند. علاوه بر این قالب‌های آماده به سختی قابل تغییر هستند و سفارشی‌سازی آن‌ها با نیازها زمان‌بر و دشوار است. ما برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن به ویژه در سئو سایت، قالب‌های سفارشی و اختصاصی را برای مشتریان آماده می‌کنیم

پشتیبانی سایت جوملا

به دلایل مختلف ممکن است سایت خود را با استفاده از جوملا در گذشته طراحی کرده باشید و برای پشتیبانی، نگهداری، به‌روزرسانی و توسعه‌ی آن نیازمند متخصصین این سیستم مدیریت محتوا باشید. ما آمادگی داریم این خدمات را با کیفیت مطلب و قیمت منصفانه به شما ارائه نماییم.