سامسونگ Q950TS معرفی شد؛ تلویزیون بدون حاشیه ۸K با هوش مصنوعی

سامسونگ Q950TS معرفی شد؛ تلویزیون بدون حاشیه 8K با هوش مصنوعی
وبلاگسامسونگ Q950TS معرفی شد؛ تلویزیون بدون حاشیه ۸K با هوش مصنوعی

سامسونگ در آستانه نمایشگاه CES 2020 از تلویزیون ۸K بدون حاشیه خود رونمایی و رندرهایی که چند روز قبل از این محصول منتشر شده بودند را تایید کرد.

تلویزیون Q950TS سامسونگ از رزولوشن بالایی برخوردار بوده و به گفته سامسونگ به خاطر طراحی Infinity، استاندارد جدیدی را در دنیای تلویزیون تعریف می کند. این محصول به غیر از حاشیه باریکی که در لبه پایینی دارد، بدون فریم بوده و به گفته سازنده کره ای ضخامت پنل آن تنها ۱۵ میلیمتر است.

رابط کاربری تلویزیون جدید سامسونگ به کمک هوش مصنوعی توانایی ارتقاء رزولوشن (Upscale) تمام محتواها به ۸K، دسترسی به کانال های تلویزیون از طریق آنتن یا سرویس های استریم به کمک راهنمای بین المللی را داشته و قابلیت ترکیب پیشنهادات از چندین اپلیکیشن به صورت همزمان را دارد.

 

QLED 8K Q950TS2 03 300x200 - سامسونگ Q950TS معرفی شد؛ تلویزیون بدون حاشیه ۸K با هوش مصنوعی

 

تلویزیون Q950TS به کمک دستیار دیجیتال قابلیت کنترل دیوایس های دیگر از طریق بلوتوث و وای فای را دارد. همچنین امکان کنترل محصولات قدیمی تر که به اینترنت متصل نمی شوند نیز امکان پذیر خواهد بود. به کمک قابلیت Tap View و با تنها یک لمس می توان محتواهای نمایشگر تلفن همراه را روی صفحه تلویزیون مشاهده کرده و حین فعال بودن قابلیت تصویر در تصویر، مولتی تسک انجام داد.

تلویزیون بدون حاشیه سامسونگ به طور پیش فرض از دستیارهای دیجیتال رایج از جمله Bixby، گوگل اسیستنت و آمازون الکسا پشتیبانی می کند.

سامسونگ مدعی شده به کمک فناوری AI ScaleNet، تلویزیون مورد بحث می تواند محتواها را در شبکه هایی که فقط برای رزولوشن ۴K ظرفیت دارند، با رزولوشن ۸K استریم کند. این تلویزیون به کمک فشرده سازی، محتوای ۸K را به ۴K تبدیل کرده و سپس هوش مصنوعی رزولوشن را به ۸K ارتقاء (Upscale) می دهد.

 

13981010000088 Test PhotoN 300x151 - سامسونگ Q950TS معرفی شد؛ تلویزیون بدون حاشیه ۸K با هوش مصنوعی

 

به گفته سامسونگ، خروجی تصویر در این روش کیفیت بالاتری دارد. تاکنون پشتیبانی آمازون پرایم از این قابلیت تایید شده است. البته باید دید این ویژگی توانایی استریم محتوای ۸K بدون عملیات اضافه را دارد یا خیر. این تلویزیون از از فرمت AVI برای ویدیوهای ۸K یوتیوب نیز پشتیبانی می کند.

هوش مصنوعی تلویزیون Q950TS به کمک فناوری Object Tracking Sound Plus صداها را بسته به رخدادهای صفحه جابه‌جا کرده و تنها با تکیه بر اسپیکرهای تلویزیون، صدای فراگیر ۵٫۱ را به ارمغان می آورد. قابلیت جدید Q-Symphony نیز با ترکیب صدای اسپیکرها با ساندبار و در صورت وجود سخت افزار صحیح، صدای ۹٫۱٫۴ را فراهم می کند.

برای آگاهی بیشتر از تلویزیون Q950TS و عملکردهای ذکر شده، باید تا دو روز دیگر و آغاز نمایشگاه CES 2020 صبر کنیم.

منبع