دیوار و شیپور ، بستر کلاهبرداری های اینترنتی

divar sheypoor - دیوار و شیپور ، بستر کلاهبرداری های اینترنتی
وبلاگوبدیوار و شیپور ، بستر کلاهبرداری های اینترنتی

امروزه در دو سایت تبلیغاتی شیپور و دیوار که بیشتر برای خرید و فروش کالا انجام میشود در طی معامله ها از فروشنده یا خریدار کلاهبرداری هایی انجام میشود که گزارش شده بیشترین کلاه برداری ها از آن این دو سایت می باشد .

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اذعان کرده :

ما میدانیم که این دوسایت کلاهبردار نیستد اما بعضی افراد سودجو برای رسیدن به اهداف شوم خود به کلاه برداری های اینترنتی دست میزنند که از جمله این دوسایت نیز در دست بعضی از این افراد قرار گرفته است .

وی همچنین افزود:

با گسترش وسیعی که فضای مجازی داشته و روز به روز این گسترش وسیع تر میشود بیشتر شرکت ها وموسسات ، معاملات اینترنتی از جمله خرید و فروش کالا و خدمات کالاها به مشتریان ارائه میکنند که ممکن است با وجود این معاملات فرد خریدار پولش را از دست بدهد که همین باعث میشود افراد نگاه بیشترو دقیق تری به این معاملات داشته باشند و بهترین راه را برای خرید کالای مورد نظر داشته باشند .

به گفته اکبری :

بعضی از تصاویر موجود درسایت دیوار و شیپور مانند تصاویر ماشین و موتور، عکس هایی هستند که سرقتی میباشند و برای همین قیمت این کالاها را از آنچه که هستند کمتر میزنند و حتی دیده شده خریدار بخشی از پول را پرداخت میکند و مابقی را بعد تعویض پلاک می پردازد ، فراغ از اینکه وسیله مورد نظر سرقتی میباشد .

وی در تشریح این خبر افزود:

در برخی مواقع دیده شده که خریدار بخشی از پول را به عنوان بیعانه به فروشنده اعمال میکند تا خریدار بتواند کالای مورد نظرش را از دست ندهد اما بعد از پرداخت بیعانه فروشنده گوشی خود را خاموش کرده و پاسخگوی فرد خریدار نمی باشد .

منبع : ای تی زیرون