جلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده

sk screen 1 en
وبلاگامنیتجلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده

شما می دانید که با استفاده از ابزار  Kaspersky Safe Kids هم به حفظ امنیت فرزندانتان در زمانی که آن ها آنلاین هستند کمک خواهید کرد و هم از گذراندان زمان آن ها در دنیای واقعی نیز مطلع خواهید شد.

این راهکار راحتی است، درسته؟ بله راهی آسان و مطمئن برای والدین محسوب می شود. اما این راه فقط از نظر ما راحت و بی دردسر است و اگر کودکان از این موضوع که شما آن را در زندگی دیجیتال چک و کنترل می کنید خشنود نباشد ممکن است کار کمی سخت شود و این ناراحتی باعث شود تا آنها برنامه را از روی آیفون و یا آیپد خود حذف کنند. اگر که آن ها این کار را انجام دادند، بخش تنظیمات Kaspersky Safe Kids که در یک پروفایل کاربری محافظت شده ذخیره شده است که آخرین موقعیت کودک را متذکر می شود اما شما توانایی ردیابی محل دقیق و فعلی کودک خود را نخواهید داشت. در این بین مرورگر امن حذف خواهد شد، اگرچه که به طور پیش فرض دسترسی به مرورگر Safari مسدود می شود.

برای جلوگیری از این وضعیت ناخوشایند، توصیه می کنیم تنظیمات را در ios به منظور محدود کردن دسترسی برای حذف برنامه ها از روی دستگاه، تنظیم کنید. در این جا عملیات لازم را مشاهده فرمایید:

Settings را بر روی دستگاه خود باز کنید و به قسمت General screen بروید.

Restrictions را انتخاب کنید.

sk screen 2 en - جلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده

بر روی Enable restrictions کلیک کنید.

sk screen 3 en - جلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده

یک رمز عبور جدید برای دسترسی به تنظیمات restrictions در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که این یک کد عبور جداگانه است، بهتر است کدی که برای این مورد استفاده می کنید با کد قفل کردن دستگاه مطابقت نداشته باشد. کد عبور جدید خود را با وارد کردن دویاره ی آن تصدیق کنید.

sk screen 4 en - جلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده

قسمت deletion of apps را خاموش کنید.

sk screen 5 en - جلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده

حالا دیگر این ابزار مخصوص کودکان به هیچ وجه از روی سیستم حذف نخواهد شد.

اگر شما نیاز به حذف برنامه ی دیگری از روی دستگاه خود را داشتید، کافی است تا به قسمت  Restrictions بازگردید، از رمز عبوری که در نظر گرفتید استفاده کنید و بدین ترتیب اجازه حذف اپیکیشن ها را خواهید داشت.

منبع:  ایدکو

sk screen 5 en - جلوگیری از حذف اپلیکیشن ها توسط کودکان با تنظیماتی ساده