تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon

pokemon go weedle - تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon
وبلاگامنیتتهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon

در اوایل سال جاری، دنیا شاهد پرشورترین بازی تلفن همراه (پوکمن گو) شد. با اینکه این بازی محبوب پس از راه اندازی برای چندین کشور قابل دسترس نبود اما کاربران راه حل هایی برای نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه های خود یافتند و حالا افراد در خیابان ها قدم می زنند و به دنبال wild Pokémon هستند.

Pokémon موجوداتی کوچکی هستند که در سال ۱۹۹۶ توسط Satoshi Tajiri یک توسعه دهنده بازی های ژاپنی طراحی شده است. آنها در دنیای مردم زندگی می کنند. مسئولیت پذیری در قبال مراقبت از موجوداتی که کاربر اهلی کرده است اساس این بازی می باشد.

سری بازی های Nintendo باعث الهام سریالی کارتونی شد که مقبولیت عظیمی در جهان پیدا کرد.

Pgo1 - تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon

جدیدترین ورژن این بازی بشدت اعتیاد آور است. اینترنت با انواع سایت هایی مثل وب سایت های سرگرمی، خبری، شبکه های اجتماعی پر شده است که رقابت بر سر پست کردن بهترین خبر درباره راهنمایی بازی ها، نیرنگ های الگوهای رفتاری، همچنین داستان های واقعی از خرابکاریهای افراد در زمانی که غرق در بازی کردن هستند، می باشد.

Pgo2 - تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon

ما تصمیم گرفتیم خطرات بازی Pokémon برای کودکان را شفاف سازی کنیم:

تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon

این حقیقت محض است که راه اندازی چنین بازی ای می تواند نگرانی پدر و مادر را در رابطه با فرزندشان برانگیخته کند، اما این نگرانی تنها فقط به جهت اعتیاد فرزندتان به بازی نیست بلکه خطراتی وجود دارد که می تواند کودکان را در خارج از خانه و در زمانی که آنها به دنبال Pokémon هستند، تهدید کند.

خطر اول: ناهوشیاری در برابر خطرات

در آغاز بازی، یک پیام احتیاط در صفحه نمایش دانلود نمایان می شود که کاربران را از محیطی که در آن قصد بازی دارند آگاه می سازد.

فقط تصور کنید شما باید نیمی از محله را پیاده طی کنید و با استفاده از نرم افزار موقعیت یابی ببینید به کجا بروید. راه بروید و به طور مداوم نرم افزار موقعیت یابی خود را چک کنید که به درستی تغییر جهت می دهید و هر موجود زنده ی دور و برخود را نابود کنید. چند بار تا به حال برایتان پیش آمده حین راه رفتن روی آسفالت خیابان تلوتلو بخورید و یا فراموش کرده باشید که در حال عبور از خیابان هستید؟

حالا تصور کنید موجودات شگفت انگیزی به حالت پاپ آپ در اپلیکیشن جهت یابی وجود دارند و شما باید همه آنها را بگیرید. البته در مورد این بازی چیزهای لازم را باید بدانید. حتی اگر اپلیکیشن جهت یابی شما را به اندازه کافی در مورد هشدار محیط اطراف پریشان کرد حاکی از آن نیست که ما باید به طور کامل در دنیای مجازی درگیر شویم. با این حال این درگیری دقیقا چیزی است که Pokemon Go از بازیکنانش می خواهد.

به عنوان مثال، به منظور گرفتن یک Pokemon شما باید آن را ردیابی کنید. برای ردیابی آن، شما باید به رادار روی صفحه نمایش نگاه کنید که با این روش به شما نشان می دهد تا چه اندازه به Pokémon نزدیک هستید. شما باید به طور مداوم به صفحه نمایش دستگاه خود زل بزنید و هیجان بازی هم باعث می شود که شما چشم از صفحه نمایش برندارید. بالاخره متوجه خواهید شد در حالیکه دنیای اطرافتان بدون خدشه ای باقی می ماند، این بازی روزی شما را از خودتان می گیرد. تا به حال مواردی وجود داشته که بازیکنان در حال بازی با ماشین تصادف کرده اند.

باید توجه داشت که با این حال توسعه دهندگان راهی برای این مشکل در نظر گرفته اند. به زودی آنها برای راه اندازی یک دستگاه ویژه(در واقع یک دستبند بلوتوثی) طرحی را می ریزند که با ارتعاش آن به شما از رویدادها در این بازی اطلاع داده می شود. برای مثال این امکان وجود دارد تا متوجه شوید که در حال نزدیک شدن به Poke Stop۱، battlefield یا یکPokemon هستید. همچنین، پس از آن می توانید با فشار دادن یک دکمه که بر روی بند تعبیه شده است آن را به دام بیندازید. تمام این اقدامات می توانند میزان دقت شما را کمتر و سطح بازی را راحتتر کنند تا شما مجبور نشوید بیش از حد به صفحه نمایش نگاه کنید. با این حال این محصول از ماه سپتامبر عرضه می گردد و خطراتی که ممکن است شما را درحین این بازی تهدید کند را به حداقل می رساند.

خطر دوم: مکان های خطرناک

همیشه مکان های خطرناکی در جای جای هر شهری وجود دارد: خانه های متروکه، خیابان های تاریک و یا محله های جنایی. زمانی که به طور کامل غرق در بازی شده اید یک کودک ممکن است به طور کامل سرگردان شود و به جایی برسد که فقط اقامت گاه Pokémon ها نباشد و افراد بد در آنجا حضور داشته باشند.

در کنار اینها، شخصی ممکن است بدون رفتن به مکان های خطرناک هم مورد خطر قرار گیرد. در ایالات متحده آمریکا، یک فرد به دو نوجوان که برای شکار Pokémon نزدیک انبار او شده بودند شلیک کرد.

در بعضی کشورها اقدامات سختگیرانه ای جهت جلوگیری از بازی Pokémon Go بازی کردن مردم در مکانهای نامناسب در حال انجام گرفتن است.

در مجموع، هر شخصی باید بداند که به هرجایی برای گرفتن Pokemon نباید رفت.

خطر سوم: گم شدن در دنیای واقعی

چیزی که وجود دارد این است که نقشه ای که برای Pokemon است یک نسخه ی ساده از نقشه ی گوگل است که در آن خیابان ها و ساختمان ها مشخص نشده اند. در همه حال، حتی در زمانی که احتیاط رعایت شود کودکی که غرق در بازی است به راحتی می تواند در یک خیابان عجیب و غریب گم شود.

 

منبع: ایدکو