اجبار مایکروسافت به آپدیت نسخه های قدیمی ویندوز ۱۰

Microsoft 760x400 - اجبار مایکروسافت به آپدیت نسخه های قدیمی ویندوز ۱۰
وبلاگنرم افزاراجبار مایکروسافت به آپدیت نسخه های قدیمی ویندوز ۱۰

اگر از کاربران نسخه های اولیه ویندوز ۱۰ هستید باید بدانید که مایکروسافت بسیار سفت و سخت به دنبال دل کندن شما از آن نسخه است؛ چراکه حمله های امنیتی و هکری اخیر موجب شده تا مایکروسافت به هر نحوی از حاشیه های موجود پیرامون امنیت ویندوز بکاهد.

مایکروسافت اعلام کرده است که به زودی اقدام به انتشار اعلان به کاربران نسخه ۱۵۰۷ سیستم عامل ویندوز ۱۰ خواهد کرد تا بدانند که پشتیبانی از سیستم عامل آنها قطع شده است و دیگر حتی توانایی دریافت به روز رسانی های امنیتی را نیز نخواهند داشت. بنابراین اگر هرگونه پیامی مبنی بر به روز رسانی به آخرین نسخه ویندوز (در حال حاضر Creators Update) دریافت کرده اید، باید بدانید که مخاطب این تصمیم مایکروسافت قرار گرفته اید.

البته این ماجرا چندان اعجاب انگیز نیست. چراکه مصون ماندن کاربران از مشکلات امنیتی، یکی از بزرگترین خواسته های هر شرکت است و در صورت عدم تحقق آن، ضرر آن در درجه اول متوجه خود این شرکت خواهد بود. مخصوصا آنکه حمله های وسیع اخیر از جمله واناکرای موجب آلودگی کاربران و حتی موسسات فراوانی شده است. بنابراین توصیه مایکروسافت برای به روز رسانی مایکروسافت اگرچه ممکن است برای شما خوشایند نباشد، اما قطعا در این مورد همچون نصیحتی پدرانه است که صلاح شما را می‌خواهد!

از طرفی دیگر، ویندوز ۱۰ نسبت به نسخه های ابتدایی خود تغییرات انبوهی کرده است و می‌توانید مطمئن باشید که این به روز رسانی از نظر عملکرد و قابلیت نیز ارزش انجام دارد. پس بی درنگ به این نصیحت پدرانه عمل کنید.

منبع : کلیک