visual studio چیست؟

vs
تکنولوژیتکنولوژی نرم افزارvisual studio چیست؟

ویژوال استودیوازچندین برنامه‌ تشکیل شده است که ارتباطات  بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند و مایکروسافت آن را به برنامه نویسان و توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی روی سیستم عامل های ویندوز و پلت فرم دات نت ارائه نموده است. ویژوال استودیو برای نوشتن برنامه‌های کنسول ، تحت ویندوز ، سرویس های ویندوزی ، برنامه‌های اپلیکشن موبایل ، برنامه‌های کاربردی ASP.NET و سرویسهای وب ASP.NET و بنا به انتخاب شما همراه با زبان هایی مثل C++, C#, VB.NET, J استفاده می شود .

کاربردهای ویژوال استودیو شامل:
۱- Console applications : این کاربرد خطوط دستور را در محیطی غیر گرافیکی اجرا می کند . این کاربرد برای برخی از ابزارهای کوچک یا برای اجرا شدن کدها توسط دیگر کاربردها استفاده می‌شود . Windows forms applications-2 : برای برنامه‌های کاربردی ویندوزی که با استفاده ازframework.NET نوشته می‌شوند .
Windows services-3 : سرویس ها برنامه‌های کاربردی هستند که در پس زمینه ویندوز اجرا می‌شوند .
۴- ASP.NET applications : ASP.NET یک تکنولوژی قدرتمند برای طراحی و ساخت صفحات وب پویا است.
۵- ASP.NET web services : ASP.NET مدل سرویسهای وب را بطور کامل فراهم نموده تا شما براحتی و با سرعت سرویسهای وب را تولید نمایید.
۶- Windows Mobile applications : می ‌تواند بر روی ابزارهایی که شامل framework هستند مانند Pocket PC ها و همچنین cell phones هایی که پلت فرم Microsoft Smartphone بر روی آنها اجرا می‌شود ، اجرا گردد.
۷- MFC/ATL/Win32 applications : شما همچنان می ‌توانید برنامه‌های سنتی MFC ،ATL یا برنامه‌های Win32را با استفاده از C++ ایجاد نمایید . این برنامه‌ها برای اجرا به .NET Frameworkنیاز ندارند اما نمی‌ توانند از مزایای .Net framework نیز بهره‌ای ببرند .
۸- Visual Studio add-ins : شما می‌توانید از خود ویژوال استودیو برای ساخت توابعی جدید و قابل اضافه شدن به خود ویژوال استودیو استفاده نمایید . Visual Studio کاربردهای دیگری نیز برای توسعه برنامه‌های کاربردی ، کار با databases ، ساخت گزارشها و … دارد.

Visual Studio مجموعه ای از برنامه های مرتبط با یکدیگر است که ماکروسافت آن ها را یکجا برای برنامه نویسان کنسولی، ویندوزی، تحت وب، موبال و… ارائه داده و همراه با زبان هایی مانند C++, C#, VB.NET, J استفاده می‌شود.

bootstrap - visual studio چیست؟