چت ویدیویی و فیلترهای جدید AR به اینستاگرام آمدند

insta - چت ویدیویی و فیلترهای جدید AR به اینستاگرام آمدند
وبلاگاخبارچت ویدیویی و فیلترهای جدید AR به اینستاگرام آمدند

چندوقت پیش یکی از کاربران ، اسکرین‌شاتی از قابلیت جدید اپلیکیشن اینستاگرام فرستاد. به نظر می‌رسید اینستاگرام روی قابلیت جدیدی کار می‌کند و آن را توسعه می‌دهد. آیکون دوربین از اضافه شدن چت ویدیویی اینستاگرام حکایت می‌کرد، اما از آنجایی که این قابلیت تنها برای تعداد محدودی از کاربران این اپ فعال شده بود، اطلاعات دقیقی از عملکرد این ویژگی نداشتیم.

insta 1 - چت ویدیویی و فیلترهای جدید AR به اینستاگرام آمدند

حالا اینستاگرام از قابلیت جدیدش رسما رونمایی و آن را به اپلیکیشن کاربرانش اضافه کرده است. کاربران برای بهره‌مندی از این ویژگی جدید باید اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی کنند. پیش از این فیسبوک اعلام کرده بود که برنامه‌های هیجان‌انگیزی برای اینستاگرام دارد. اضافه شدن IGTV اینستاگرام جزو یکی از همین برنامه‌های مهیج بود که به کاربران اجازه‌ی آپلود ویدیوهای طولانی‌تر را می‌دهد؛ امکانی که خیلی از کاربران مدت‌ها انتظارش را می‌کشند.

حالا اینستاگرام سعی کرده با آوردن چت ویدیویی به اپلیکیشن خود، کاربران را به سمت استفاده‌ی بیشتر از این شبکه اجتماعی سوق دهد. برای استفاده از این قابلیت باید اول از همه اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی کرده باشید. با رفتن به قسمت دایرکت دوستانتان احتمالا باید یک آیکن دوربین ببینید. اگر تا به حال چت نکرده باشید، این آیکون دیده نمی‌شود، بنابراین حداقل یک پیام باید بین شما رد و بدل شده باشد. هم‌چنین اگر کسی بلاک یا میوت شده باشد، این قابلیت غیرفعال می‌شود.

38b18707 1312 4752 ae79 9d8368ecbce7 e1530084600135 - چت ویدیویی و فیلترهای جدید AR به اینستاگرام آمدند

با انتخاب آیکن دوربین باید منتظر پاسخ دوستتان بمانید. در تستی که انجام دادیم، کیفیت و سرعت درحد قابل قبولی بود. با این حال اصلا نمی‌توان انتظار داشت که این امکان از ابتدا به قدرتمندی پیام‌رسان‌های مجهز به مکالمه ویدیویی باشد. اصلا شاید بهتر باشد که کسی انتظار نداشته باشد که یک شبکه اجتماعی، قابلیت چت ویدیویی را هم داشته باشد؛ چراکه بستر آن با اپلیکیشن‌های پیام‌رسان متفاوت است. در آپدیت جدید اینستاگرام هم‌چنین یک سری فیلتر AR (واقعیت افزوده) هم اضافه شده تا کاربران تجربه جدیدی از ثبت خاطرات و رویدادهای روزانه خود داشته باشند.

منبع