فاکسکان ۶۰ هزار نیروی کار خود را با ربات ها جایگزین کرد

foxconn workers 620jt092412 - فاکسکان 60 هزار نیروی کار خود را با ربات ها جایگزین کرد
[wpseo_breadcrumb]

بر اساس گزارش ها، بزرگ ترین تولیدکننده قطعات الکترونیکی جهان، شرکت فاکسکان بیش از ۶۰ هزار نیروی انسانی خود را از کار برکنار کرده تا ربات ها و ماشین ها را جایگزین شان کند و هزینه های خود را کاهش دهد.

یکی از روزنامه های محلی کُنشان چین اخیرا خبر داده که تعداد نیروی کار کشور چین از ۱۱۰ هزار نفر به ۵۰ هزار نفر کاهش یافته که این مسئله به لطف معرفی ربات ها امکان پذیر شده است. در نتیجه هزینه های تولید کاهش یافته و فاکسکان می تواند با هزینه کمتری به تولید محصولات بپردازد.

در گفتگویی با رسانه های غربی، این شرکت شرقی تایید کرده که قصد دارد اتوماسیون خطوط تولید را قوت بخشد اما آن را به مفهوم اخراج کارکنان خود ندانست و گفت که برای کارهای تکراری به جای انسان از ربات ها استفاده می کند تا نیروی کار انسانی فرصت بیشتری برای وظایف مهم تر داشته باشد.

روزنامه South China Morning Post نیز گزارش داده که ۳۵ کمپانی شرقی از جمله فاکسکان طی سال گذشته ۴ میلیارد یوآن (در حدود ۶۰۹ میلیون دلار) روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده اند. بسیاری از این کمپانی ها ده ها هزار کارمند در کُنشان، شهری که دو سوم از جمعیت ۲.۵ میلیونی مردم اش مهاجرین کارگر هستند دارند. طبق اعلام دولت چین، ۶۰۰ کمپانی دیگر در کُنشان قصد دارند مسیر فاکسکان را در پیش گیرند.

بیشتر محصولات اپل در این کارخانه ساخته می شوند. در سال ۲۰۱۲ گزارشی منتشر شد که نشان می داد شرایط کاری در کارخانه فاکسکان بسیار پایین تر از حد استاندارد بوده و در همین راستا، اپل و فاکسکان متعهد شدند که شرایط را برای نیروی انسانی بهتر کنند.

 

منبع: دیجیاتو