خطر هک شدن از طریق افزونه های کروم

c0d2aa3903fba59e71ae5f16e448d877 XL - خطر هک شدن از طریق افزونه های کروم
وبلاگوبخطر هک شدن از طریق افزونه های کروم

اگر شما هم یکی از افزونه های Ad Blocker را برای حذف تبلیغات در مرورگر Chrome خود نصب کرده باشید، امکان هک شدن سیستم شما وجود خواهد داشت. یک محقق امنیتی پنج افزونه مخرب مسدود کننده تبلیغاتی را در فروشگاه گوگل کروم که قبلا توسط حداقل ۲۰ میلیون کاربر نصب شده است را شناسایی کرده است. چون کاربران به صورت آنلاین به این افزونه های مخرب دسترسی پیدا می کنند در نتیجه اطلاعاتی نظیر بازدید از سایت ها، رمزهای عبور، تاریخچه مرور وب و جزئیات کارت اعتباری در معرض خطر خواهد بود. تاکنون پنج افزونه مخرب برای مسدود کردن آگهی های تبلیغاتی کشف شده است که از طرفداران زیادی برخوردار بودند.

97 - خطر هک شدن از طریق افزونه های کروم

سازندگان این افزونه ها از کلمات کلیدی در نام و توضیحات خود استفاده می کنند تا در نتایج جستجو در رتبه بندی های اول قرار گیرند و تعداد کاربران برای دانلود آنها افزایش می یابد. گوگل پس از با خبر شدن از این موضوع فورا افزونه های مخرب را از فروشگاه کروم حذف کرد. در این راستا می توان به افزونه های AdRemover for Google Chrome با ۱۰ میلیون دانلود، uBlock Plus با ۸ میلیون دانلود، Adblock Pro با ۲ میلیون دانلود، HD for YouTube با ۴۰۰ هزار دانلود و Webutation با ۳۰ هزار دانلود اشاره کرد.

از آنجایی که برنامه افزودنی مرورگر امکان دسترسی به تمام صفحات وب شما را دارد در نتیجه بسیار خطرناک خواهد بود و امنیت آن حائز اهمیت است. بنابراین در هنگام نصب و دانلود افزونه های مختلف از امنیت آن اطمینان حاصل کنید و در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید تا سیستم و اطلاعات خود را به خطر نیندازید.

منبع